РІВНЯННЯ РЕГРЕСІЇ ДЛЯ ЗМІНИ ВСЕСВІТНЬОГО ВАЛОВОГО ПРОДУКТУ ТА ГРАМОТНОСТІ НАСЕЛЕННЯ ЗЕМЛІ

Р.Л. Очкаленко, В.С. Єремєєв

Анотація


Проведено аналіз динаміки зростання світового валового продукту (ВВП) і грамотності населення Землі. На основі даних ООН і Юнеско показано, що ВВП в цінах, приведених до 1970р., збільшується з часом практично за лінійним законом з коефіцієнтом кореляції не менше 95%. Грамотність населення Землі підвищується від 0,52 до 1960р. до 0,82 у 2014р. за згасальним законом, функціональна залежність якого від часу представлена у вигляді лінійного сплайна. Отримані дані можуть бути використані для прогнозування ВВП і грамотності, а також при уточненні демографічної моделі Коротаєва А.В., Малкова А.С. та Халтуриной Д. А.


Повний текст:

PDF

Посилання


Коротаев А.В. Математическая модель роста населения Земли, экономики, технологии и образования. ИПМ им. М.В. Келдыша РАН Москва, 2005. – [Электронный ресурс] / Анатолий Коротаев, Алексей Малков, Халтурина Диана – Режим доступа: http://www.keldysh.ru/ papers/2005/prep13/prep2005_13.html.

Капица С. П. Математическая модель роста населения мира. Математическое моделирование. М.: 1992. Том 4, вып. 6. С.65–79.

Коротаев А.В. Законы истории. Компактные макромодели эволюции мир – системы. Москва. 2004. – [Электронный ресурс] / Анатолий Коротаев, Алексей Малков, Халтурина Диана – Режим доступа: http://mognovse.ru/pcy-d-a-halturina-zakoni-istorii-moskva-2004.html

Валовый внутренний продукт (ВВП) мира. Электронный ресурс: http://www.be5.biz/makroekonomika/gdp/gdp_world.html

Єремєєв В.С. Теорія планування та обробки експерименту. Навчальний посібник/ В.С.Єремєєв, Г.М.Ракович. - Мелітополь: МДПУ ім. Богдана Хмельницького. 2012. – 92с.


Метрики статей

Завантаження метрик ...

Metrics powered by PLOS ALM

Посилання

  • Поки немає зовнішніх посилань.
##submission.copyrightStatement##

Лицензия Creative Commons
This work is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

eISSN 2521-1234